5 помилок при пранні постільної білизни

Не варто звинувачувати пральну машину, якщо після декількох прань простирадла, наволочки, підодіяльники виглядають все гірше і гірше. Зазвичай причиною втрати кольору і швидкого зносу стає неправильний догляд за постільною білизною.

Не всі домогосподарки знають, що не можна робити при пранні постільної білизни, тому регулярно здійснюють 5 поширених помилок.

Тривалі перерви між пранням

Навіть якщо людина приймає душ перед сном, протягом декількох ночей на постільній білизні розмножуються мікроби, піт, сальні виділення, пил. Медики рекомендують міняти її не рідше 1 разу на тиждень. За цей час білизна не встигає сильно забруднитися, тому легше відпирається.

Взимку людина менше потіє і спить в піжамі або нічній сорочці, тому допускається збільшення терміну між пранням до 10 — 14 днів. Однак наволочки незалежно від пори року плямуються швидко, так як з тканиною стикається не тільки шкіра, але і волосся (особливо жирне). Також залишаються сліди від кремів і косметики. Тому наволочки слід міняти через 2 — 3 дні.

Забули додати плямовивідник

Перед пранням обов’язково потрібно перевірити постіль на наявність плям. Якщо вони є, білизну замочують з порошком або використовують режим попереднього прання з засобом для виведення плям. Для видалення застарілих плям на незабарвленій білизні допускається застосування порошкових або рідких відбілювачів для пральної машини. З кольорових речей плями видаляють пральним порошком з підсилювачем.

Перевантаження пральної машини

Добре відіпрати за один раз кілька комплектів постільної білизни, якщо воно займає весь об’єм барабана, не вийде. Якісна прання, полоскання і віджимання виконуються тільки при наявності вільного місця. Тому навіть в пральні машини зі збільшеною місткістю завантажують не більше 50% обсягу барабана. При розрахунку завантаження по масі сухої білизни виходять з того, що:

  • вага спального підодіяльника в залежності від матеріалу складає 0,5 — 0,7 кг;
  • наволочки 0,2 кг;
  • простирадла 0,35 — 0,5 кг.

Неправильний вибір режиму прання

Якщо по постільній білизні не топтати в брудних черевиках, немає необхідності використовувати інтенсивні режими. Тим більше що при цьому збільшується знос. Сучасні миючі засоби добре справляються зі звичайним забрудненням на стандартних режимах.

Щоб постільна білизна після прання зберегло весняний вид, на машині виставляють температуру і інтенсивність віджимання залежно від виду тканини:

  • для льону, світлої бязі, перкаля 60 — 90 ⁰C з сильним віджиманням (1000 оборотів);
  • сатину і попліну 40 — 60 ⁰C з віджиманням середньої інтенсивності (400 — 600 оборотів);
  • кольорового ситцю 40 ⁰C із середнім віджиманням;
  • батисту, бамбука перуть в делікатному режимі при температурі 30 — 40 ⁰C без віджимання або на найнижчих оборотах;
  • поліестеру або бавовни з добавкою поліестеру перуть в режимі «синтетика» при 40 ⁰C зі слабким віджиманням;
  • шовку — прання в делікатному режимі з температурою 30 ⁰C без віджиму або на малих обертах.

Неправильна сушка

Пересохла постільна білизна «сідає» і мнеться. Тому його починають гладити поки воно ще вологе. Кольорові речі сушать в місці, захищеному від прямих сонячних променів, щоб не вицвіли. При використанні сушильної машини встановлюють щадний режим.

Щоб не зіпсувати білизна при першій пранні слід ознайомитися з інформацією на етикетці. Там піктограмами вказана максимальна температура при пранні, допустимості машинної сушки, заборона на застосування відбілювача та ін.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: