3 способи збільшити врожайність картоплі на пару кілограм з куща

Невтомні городники постійно шукають нові методи збільшення врожаю картоплі. Експерименти в справі вирощування другого хліба дають хороші результати. А коли вдається зібрати з куща більше 10 кілограмів, агрономи діляться зі світом своїми досягненнями.

Дюжина кіло з куща в ящику

Дачники пробують вирощувати картоплю у відрах або мішках. Ці методи не працюють — тара для вирощування повинна бути без дна. І тут відмінно підійдуть прості ящики, збиті з чотирьох дощок. Розмір — 60 на 60, глибина — 30 сантиметрів.

Матковий картопля середнього розміру пророщують в темряві. Коли бульби дадуть 5-6 білих корінців, їх висаджують в грунт, удобрений компостом. Хороший компост отримують з скошеної трави, яку переробили працьовиті черви. Для вирощування одного куща вистачить відра компосту до звичайної землі з городу.

Все літо кущ облагороджують, обкладають мульчею з засохлої трави з поливом. А якщо з’явиться фітофтороз, додають гарячу траву з активним процесом перегною.

До збору врожаю картоплю 2 тижні не поливають. Бадилля підсихає, і коли піднімають ящики, знаходять великі бульби загальною вагою до 12 кг.

Багатий урожай пояснюється правильною посадкою, хорошим доглядом і великою кількістю світла. На практиці доведено, що цей метод працює.

Картопля під соломою

Коли верхній шар землі прогріється до 10-12 градусів, можна висаджувати пророщених картопля.

Лунки роблять неглибокі, відстань між бульбами — 15-20 см, а між грядками — 30 см. Посадковий матеріал одного розміру міститься в лунку корінцями вгору. Для боротьби з шкідниками і для підгодівлі рослини ямки бажано присипати золою.

Посадки прикривають землею, а потім присипають соломою шаром в 10 см. Під таким ковдрою картоплі тепло, світло і волога проходять, а соломка служить добривом.

Заключний етап — рясний полив. Вода притискає солому, грунт зволожена, і під покривалом створюється потрібний мікроклімат.

Метод ефективний, з успіхом випробуваний працьовитими дачниками і завжди радує господаря відмінними результатами.

Одна картоплина на п’ять лунок

У маточного картоплі з’являються очки, а потім і корінці. На великій здорової картоплині буває близько 10 проростків. Щоб потім не розвалювати густу бадилля, краще відразу розділити посадковий матеріал на частини.

З однієї картоплі вийде 5-6 шматочків з розвиненими корінцями. До посадки їх бажано замочити в ЕМ-препаратах: триходермин, Фітоспорін або ФІТОДОКТОР. Така обробка позбавить від хвороб і захистить від шкідників, а здоровий урожай і нагодує, і дасть супереліту для майбутніх сходів.

Перед посадкою лунки бажано обробити біопрепаратами без хімії — Ентоцідом або Боверин, а бульб дати хорошу підгодівлю у вигляді органічних добрив. Садити одноглазкі можна через 15 см, а з 2-3 корінцями — через 20-25 см.

Плоскоріз допоможе присипати посадки землею, а вмілі руки вкриють грядку підсохлої травою.

Молоді пагони треба дбайливо замульчувати. У разі несподіваного похолодання укрити посадки агроволокном.

Земля обов’язково віддячить за труди хорошими сходами. З четвертинки картоплі при правильному догляді можна отримати в середньому 20 здорових бульб, а це 3-4 кг смачної картоплі.

Дачники та агрономи діляться перевіреними методами. Застосування їх багатого досвіду допоможе наповнити засіки рясним врожаєм.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: