4 способи боротьби з коккомікозом вишні

Перед початком вивчення методів боротьби з коккомикозом слід розібратися, що це таке. Коккомікоз — грибкове захворювання, характеризується червонувато-коричневою плямистістю. Цю хворобу легко розпізнати, а ось позбавлення від неї вимагає чималих праць. Коккомікоз — хвороба всіх видів кісточкових садових дерев, а не тільки вишні.

Боротьба з хворобою

З такими хворобами, як коккомикоз, боротися важко, так як ця хвороба — грибковий паразит. Тому щоб позбутися від неї, проводять профілактичні процедури. А також садівникам треба уважно перевіряти листя вишні після проливних дощів. Якщо недоглядіти хоча б один осередок, коккомикоз пошириться, так як спори грибка розносяться на інші дерева за допомогою вітру. Нижче представлені варіанти боротьби з грибком коккомікоза.

Кореневі та позакореневі процедури

Щоб підвищити стійкість до хвороб, для вишні проводять кореневі і позакореневі процедури, наприклад, бордоською рідиною. Для поліпшення стану вишні проводяться підживлення мінеральними добривами. Такі добрива використовують навесні. Мінеральні добрива діляться на рідкі та тверді.

Рідкі добрива застосовуються за певною методикою. У коріння вливається підготовлена ​​заздалегідь рідина. Тверді добрива застосовують інакше. Перед початком процедури розпушує грунт навколо. У неї вводять або порошок, або спеціальні гранули.

Видалення уражених частин

Якщо після вжитих заходів обережності грибок не йде, то переходять до дієвих способів боротьби. Слід переглянути заражені частини і виявити пошкоджені гілки. Потрібно після виявлення зрубати гілки, листя яких заражені.

Гілки не можна викидати, інакше хвороба пошириться на інші, незаражені рослини. Тому після того як гілки будуть зрубані, слід все спалити. Після цього зазвичай дерева обробляються спеціальними добривами. Обробляють як хімічними, так і мінеральними речовинами.

Перекопка грунту

При поганих погодних умовах будь-який сорт вишні, навіть найстійкіший до коккомикозу, може зазнати зараження. Для того щоб мінімізувати ймовірність зараження, слід гарненько перекопати грунт в саду до того, як в нбого будуть висаджені саджанці вишні. Найкраще це робити ранньою весною. Перекопка грунту проводиться спеціальним обладнанням. Використовуються вила для розпушення, а потім граблі, для того щоб розрівняти поверхню.

Лікувальні розчини

Обробка дерева спеціальними лікувальними розчинами проводиться для того, щоб здорові листя не піддалися поширенню зарази. Підійде, наприклад, «Абіга-Пік». Для роботи з лікувальними розчинами садівниками купуються якісні ємності з можливістю розпилення. Цими розпилювачами обробляється листя дерев, а також коріння для профілактики.

Щоб не допустити зараження вишні і отримати гідний урожай, необхідно щодня перевіряти дерева на наявність пошкоджень та хвороб. Якщо грибкова хвороба проявилася, не варто відкладати лікування. Інакше урожай неможливо буде врятувати.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: