4 способи позбутися кульбаби без гербіцидів та іншої хімії

Для дачників кульбаба — зовсім не сонячна весняна квітка, а шкідливий бур’ян, від якого важко позбутися. Він швидко вкорінюється, поступово захоплює великі території землі. Щоб цього уникнути, слід розібратися, як назавжди ліквідувати цю рослину на ділянці без застосування гербіцидів та інших хімічних речовин.

Механічний спосіб

До механічних способів позбавлення від квітів-шкідників відносять працю дачника. А саме:

  • викопування;
  • скошування;
  • використання спеціальних пристосувань, наприклад, корнеудалітель.

Найпростіший метод позбутися кульбаб — провести викопування їх з коренем. Для цієї мети використовують звичайну лопату. Мінус цього способу в тому, що скористатися ним можна тільки на територіях, де в безпосередній близькості від квітки-шкідника відсутні інші посадки.

Скошування — простий, але трудомісткий процес позбавлення від кульбаб. Застосовувати його потрібно багаторазово, не даючи розвиватися і міцніти кореневій системі бур’яну. Найефективніше застосування цього методу — на молодих пагонах, коли вони тільки сходять. Не можна допускати появи білих шапок на квітах, в яких утворюються легко поширювані насіння рослин.

Якщо кульбаби вилізли впритул до культурних рослин, наприклад, на клумбі, то найкраще скористатися корнеудалітель. В цьому випадку вийде діяти точково на бур’ян, що допоможе уникнути пошкодження інших рослин. Загострений край інструменту поміщають в землю біля кореня кульбаби. Обрізають грунт навколо кореневища, тим самим видаляючи квітка разом з підземної його частиною.

Сіль і оцет — прості помічники

Сіль — найпростіше народний засіб, який застосовують в боротьбі з бур’янами, в тому числі з кульбабами. Жменя солі висипають на паросток квітки, тим самим викликаючи поступове відмирання і загибель наземної і підземної частини рослини.

Оцет — ефективний засіб для знищення рослин-шкідників. Застосовувати його дуже просто. Концентрований оцет наливають в пульверизатор і повністю обприскують бур’ян, починаючи з підстави, закінчуючи шапкою квітки. При цьому методі, можливо, доведеться здійснити кілька обробок, поки рослина не загине остаточно. Мінус цього методу — ймовірність закислення обробленої грунту.

Позбавлення світла

Щоб легко і швидко позбутися від заполонили ділянку квітів, можна просто позбавити рослини сонячного світла. Для цього бур’яни накривають матеріалом, який не пропускає сонячні промені. Це може бути лист заліза, щільний целофан або звичайний картон. Позбавлені світла, джерела живлення кульбаби гинуть буквально за кілька днів.

Вплив високою температурою

Застосування окропу в битві з кульбабами послаблює кореневу систему рослини і призводить до їх поступової загибелі. Киплячу воду заливають під корінь бур’яну, але не менше 4-5 разів на добу.

Крім окропу, можна впливати на квіти газовим пальником, поширюючи вогонь апарату на рослину. Таким чином відбувається випалювання бур’яну.

Як з’ясувалося, боротися з квітами-шкідниками на садовій ділянці не так вже й складно. Головне — все робити вчасно і не допускати поширення кульбаб по дачної території.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: