4 способи захистити ділянку від розростання малини

На багатьох дачних ділянках садівники вирощують малину. Ця корисна ягода незамінна в сезон холодів і є улюбленими ласощами дітей та дорослих. Але вже в перші 2-3 роки дачники стикаються з тим, що кущі малини розростаються і заповнюють вільну територію, витісняючи інші рослини і чагарники.

Не варто поспішати відмовлятися від вирощування ароматної ягоди. Давно придумані народні методи, які допоможуть запобігти небажаному засиллю малини на інших територіях садової ділянки.

Шиферна огорожа

Шифер є одним з найпоширеніших матеріалів для створення перешкод і огорож.

Що знадобиться зробити:

  • Кілька листів шиферу розташовують в 1 метрі від малини і прикопують грунтом.
  • Шифер закладають на глибину 30-50 см. У такому положенні коріння куща будуть відчувати себе комфортно, а поросль не проб’ється через перешкоду.
  • Для того щоб кордони малинників були помітні, зверху залишають верхівки шиферних листів.

Якщо під рукою немає шиферу, можна застосовувати плівку або листи металу.

Сидерати

Так називаються рослини, покликані пригнічувати бур’яни і покращувати якість грунту. Такі рослини будуть перешкоджати розростанню малиннику, при цьому збагачувати грунт поживними речовинами. У сидерати використовують люпин і конюшина. Завдяки цим культурам зайві відростки малинових кущів не можуть пробитися на інші ділянки. У зимовий час сидерати стануть дешевою заміною мульчі і захистять кущі від замерзання.

Можна застосовувати рослини, які є гнобителями ароматної ягоди. До них відносять щавель, обліпиху, жасмин, часник. Вони пригнічують розростання пагонів.

Обрізка

Цей спосіб є одним з найпростіших. Обрізку кущів роблять рано навесні або пізно восени. У безпосередній близькості від материнського куща видаляють всю свіжу поросль. Після роблять обрізку самої рослини.

Необхідно зрізати всі гілки, яким більше двох років, а також підсохлі відростки чагарнику. Такий варіант не тільки захистить ділянку від розростання малиннику, а й поліпшить якісні характеристики плодів.

Підживлення на основі азоту

Азотисті добрива стимулюють ріст зеленої маси, негативно впливаючи на розростання кореневої системи. Підживлення проводять протягом усіх весняних місяців і на початку осені. Цей час є сприятливим для розвитку кореневої системи.

Не варто захоплюватися підживленням на основі азоту в літні місяці. Це загрожує падінням врожайності і погіршенням якості плодів.

Розростання малинників є однією з найчастіших проблем для садівника. Тому своєчасний догляд за рослиною і використання народних методів є запорукою акуратного дачної ділянки і рясного врожаю.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: