5 правил обробки томатів від фітофтори

Фітофтора — рід грибоподібних протистов, що провокують хворобу фітофтороз, частіше вражає культури пасльонових, не оминає вона стороною і помідори. Підступна фітофтора заражає наземні і підземні частини розсади. Фітофтора налічує понад 100 видів.

Хвороба розвивається швидко, а 70% листя при цьому уражається і відмирає. Ураження розвиваються також і на стеблах томатів. Без обробки, в теплому і вологому середовищі пізня гниль швидко пошириться. В кінцевому підсумку заразить сусідні рослини. Цілі культури знищуються цією грибковою хворобою.

Обробка рослин біопрепаратами

Мідний купорос — дієвий засіб від фітофтори. Дотримуються пропорцій — 2 ст. л. на 10 л води. Слід ретельно обробити складом зростаючі над землею частини томатів. Краще застосовувати тільки перед початком цвітіння рослини.

Ще один біологічний склад — Фітоспорін-М. Діюча речовина — це перероблені спори мікобактерій, які деактивують розвиток хвороби. Для обробки використовують метод обприскування. Розчинивши в 10 л води 1 ст. л. Фітоспоріну, обприскують наземні частини рослини. Повторні процедури проводять з інтервалом в 2 тижні.

Використання ефективних бактеріальних складів

Алірін-Б включає в основний склад бактерії Bacillus. Спосіб боротьби — обприскування розчином з 10 таблеток на кожні 10 л води. Також поливають рослини складом з 2 таблеток на 10-літрове відро з водою. Слід повторювати процедури через 7-9 днів. Всього проводять до 3 процедур в місяць.

Важливі правила обробки

Лікувати рослини необхідно в суху, сонячну погоду, рівномірно змочуючи кущ з усіх боків. Розведений розчин препарату не варто зберігати. Потрібно використовувати в той же день, коли приготований. Рекомендовано чергувати різні препарати, щоб грибки не змогли придбати стійкість до тієї чи іншої речовини.

Трихопол

Хороший засіб від фітофтори Трихопол, який є антибіотиком. Застосовувати варто в пропорції: в 10 л. води розчинити 10 таблеток. Перший раз засіб використовувати, коли почнуть утворюватися зав’язі, а потім необхідно повторювати двічі на 30 днів.

Перекис

Боротьба грунтується на обробці помідорів розведеним 3% препаратом. Є давнім методом, застосовуваним в боротьбі з фітофторозом. Дотримуються пропорції при розведенні — 2 ст. л. на 1 л води. Склад коштує недорого, придбати можна повсюдно, тому метод і користується популярністю.

Фітофтора томатів — поширена проблема, яка зачіпає посіви в основному з борознами, вирощувані для переробної промисловості. Втрати врожаю від хвороби можуть становити 25% від загального річного виробництва. А втрати для окремих, дрібних виробників можуть бути і вище. Якщо залишити хворобу без уваги, вона швидко пошириться з наявних рослин на ділянки сусідніх фермерів.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: