5 правил окулірування плодових дерев

Історичні документи стверджують, що окулірування або щеплення вічком застосовували ще в Стародавній Греції. Плутарх в своїх трактатах писав: «Соклар брав мене в сади біля Кефіса і показував дерева, всіляко видозмінені. Я на власні очі бачив на мастиковому дереві гілки маслини і гранатові пагони на мирті ».

Це справжнє садове диво, коли на молодому дереві ростуть і великі сливи, і соковиті абрикоси. А виходить така краса завдяки простій процедурі — щеплення брунькою плодових дерев.

Етапи окулірування

Щеплення проводиться в кілька етапів, які наочно відображені на зображенні.

Вибирається і зрізається здорова брунька плодоносної рослини (прищепи). На стеблі підщепи (щепленого дерева) робиться Т-подібний розріз, кора злегка відділяється від стебла. У підготовлену виїмку вставляється зрізане вічко, і кора навколо неї змикається. Для вірності щепу закріплюють будь-яким підручним матеріалом, і через деякий час брунька, що прижилася, дає здоровий пагін.

Секрети правильного окулірування

Як говорить народна мудрість, легко сказати, та важко зробити. Щоб зусилля по щепленню плодових дерев увінчалися успіхом, потрібно дотримуватися певних правил:

  1. Робити щеплення дерева тільки в період сокоруху — з кінця березня по травень або з другої половини липня до початку серпня. Досвідчені садівники вибирають літній період, окулірування робиться новими, а не торішніми бруньками, і щепа відмінно приживається.
  2. З дерева-донора зрізається молодий відросток, що виріс в поточному році. Живець повинен бути досить розвиненим: довжиною від 30 см, діаметром не менше 0,7-1,5 см і усіяним 10-12 бруньками.
  3. Вічко для щеплення вибирається з середньої частини живця і зрізається навскоси разом з корою. Довжина зрізу — не більше 1,5-2 см.
  4. На стеблі підщепи вибирається гладке місце, де немає вузлів, а кора легко відділяється від стовбура. Вічко повинно щільно прилягати до оголеного стебла материнської рослини, щоб в достатку отримувати поживні речовини.
  5. Окуліровка проводиться рано вранці або ввечері після поливу, коли помірна температура і немає палючих сонячних променів.

Щільна обмотка допоможе рослинам швидше зростися. Протягом 2 тижнів потрібно спостерігати за щепленим деревом: якщо брунька не замінить колір, значить, окулірування вдалося. Світлий хвостик вічка говорить про успішний експеримент, а почорнілий — про провал. Загиблу бруньку слід видалити і на її місце помістити нову, так можна повторювати щеплення до позитивного результату.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: