5 способів зробити підпірки для плодових дерев

Досвідчені садівники знають, що через великий врожай або суху погоду гілки плодових дерев можуть обламуватися, що вимагає їх зміцнення. Існує кілька способів самостійного виготовлення підпірок, що відрізняються по трудомісткості, кількості необхідних матеріалів і довговічності.

Проста чаталовка

Полягає в підтримці гілок за допомогою Рогатин. З цією метою частіше використовуються великі гілки дерев, роздвоєні з однієї зі сторін, які можна знайти в лісі. Підійдуть дошки з виточеною дугою на одному з країв, а також Т-образні конструкції, де коротка поперечна частина заміняє рогатину.

Встановлюють підпірку вертикально і трохи під нахилом до стовбура дерева. На верхній частині розташовують гілку, під яку можна покласти мішковину або інший матеріал для захисту кори.

Карусель

Більш трудомісткий, але і надійний спосіб. Імовірність руйнування конструкції значно нижче при сильному вітрі, ніж при використанні Рогатин. Крім того, карусель не заважає садовим роботам і ходінню між деревами.

З товстої гуми нарізаються смуги з отвором на кожному з кінців. За допомогою протягнутого через них дроту отримані хомути фіксуються на тих гілках, які потребують підтримки. Один з них міцно кріпиться на основному стволі вище, ніж всі інші. Додатковим дротом приєднують периферичні хомути до центрального, за рахунок чого і відбувається підтримка гілок.

Парасолькова чаталовка

Варіація каруселі. Відмінність полягає в тому, що центральний хомут кріпиться не до дерева, а до щоглі, що стоїть поруч з ним. Підходить для випадків, коли у рослини немає яскраво вираженого центрального стовбура, або вона невисока. Конструкцію можна спростити: немає необхідності робити хомут для щогли, так як він потрібен, перш за все, для захисту кори. Досить обмотати верх дротом або зробити отвір, через який будуть простягатися кріплення для гілок.

Сходи

До стовбура дерева приставляються дві жердини з поперечними перегородками між ними на зразок сходів. Основа м’яко фіксується, а на «сходинки» укладаються гілки, які потребують підтримки. При необхідності використовують більше основних жердин — три або чотири.

Якщо перегородки зробити досить міцними, то конструкцію можна використовувати в якості повноцінної драбини, що стане в нагоді при зборі врожаю.

Телескопічна підпора

Спосіб дозволяє динамічно регулювати висоту підпірок, що зручно при використанні конструкції тривалий час у різних дерев, гілок і умов.

Для виготовлення використовують водопровідні труби декількох діаметрів, але так, щоб одна могла увійти в іншу. Після цього в стінах висвердлюють отвори: для подальшої регулювання висоти зручно робити їх на різних рівнях з однаковим кроком. Для підпірки конкретної гілки поєднуються отвори на двох вставлених один в одного трубах і фіксуються болтами.

Конкретний спосіб варто віддати перевагу, виходячи з потреб і наявних умов: довговічність з використанням протягом декількох сезонів, масштаби необхідного зміцнення гілок, доступність матеріалів і особистий досвід.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: