6 способів очистити газон від бур’янів

Бур’яни на газоні — справжній головний біль для господаря. Вони псують зовнішній вигляд і цілісність трав’яного покриву, пригнічують розвиток культурних трав і насаджень. Потрібно приділити належну увагу в боротьбі з цим явищем і знайти оптимальне рішення усунення проблеми.

Механічний метод

Ручне видалення бур’янів — це трудомістке, але ефективне заняття. Найпростішим способом є регулярна прополка садовою виделкою або сапою. Після такої обробки залишаються пошкоджені ділянки. Місце потрібно утрамбувати і полити. Добре підсіяти насіння, ідентичні загальній рослинності.

Видаляти бур’ян руками потрібно після рясного дощу, коли грунт достатньо зволожений і м’який. Корінь повинен вислизнути з грунту повністю. Якщо погода суха, газон поливають за допомогою штучного зрошення.

Важливо усунути корінь бур’яну. Частина, що залишилася навіть найменша частина рослини незабаром почне пускати молоді пагони і через невеликий проміжок часу знову з’явиться на галявині.

Багаторічні бур’яни, такі як подорожник, кропива, осот, жовтець, кульбаба, мають потужну кореневу систему, тому важливо ретельно і регулярно стежити за станом трав’яного покриву.

Регулярна стрижка

Якщо трава на галявині виросла до 10 см, її треба підстригати. Регулярна стрижка не дає можливості розвиватися бур’янам, ослаблюючи і видаляючи їх.

Згодом злоякісна рослинність виснажується і припиняє витрачати сили на відновлення. Такий спосіб застосовується при невеликому ураженні газону бур’янами.

Полив і добриво

Щоб насадження не почали жовтіти і сохнути, їх важливо вчасно поливати й удобрювати. Щільний і пружний рослинний покрив не дасть пробитися бур’янам і оселитися на території галявини.

При виявленні одиничного бур’яну потрібно акуратно видалити рослину, не допустивши дозрівання насіння.

Хімічні препарати

У боротьбі з бур’янами широко використовуються спеціальні препарати — гербіциди. Вони пригнічують небажану рослинність, послаблюючи і усуваючи її з території культурних насаджень.

Переважно обробити територію перед посадкою газону. Для подібної обробки краще застосовувати гербіциди суцільної дії.

Боротися з бур’янами на посіяно газон складніше. При виборі гербіциду переважно використовувати препарат з виборчим механізмом. Такий засіб усуває бур’ян, не пошкоджуючи газонну траву.

Працювати з хімічними засобами необхідно в суху, теплу, безвітряну погоду, попередньо вивчивши інструкцію і властивості препарату.

Важливо використовувати засіб на сильній і зміцніла галявині, виключаючи застосування препарату на молодому газонному покриві.

Народні засоби

У порівнянні з хімічними препаратами народні методи є безпечними для грунту. Недолік полягає в адаптації деяких видів бур’янів, тому рецептуру і склад засобів необхідно регулярно міняти.

Дієвими розчинами будуть кошти на основі оцту, господарського мила і соди.

На 1 літр оцту (15 або 20%) додають 150 г солі і 5 мл миючого засобу. Розчин розпилюють на пошкоджені бур’янами ділянки в суху сонячну погоду.

У 5 л води розводять 2 ст. ложки соди і додають в розчин 20 г подрібненого на тертці господарського мила. Дана суміш бореться не тільки з бур’янами, а й позбавляє від багатьох грибкових захворювань.

Оцтовий розчин змішують з водою у співвідношенні 1: 1. Потім вводять пакетик лимонної кислоти (20-25 г) і 30 г спирту. Суміш висушує небажану рослинність, викорінюючи її з газону.

Затемнення

Рослинам життєво необхідно отримувати достатню кількість світла. Якщо обмежити надходження сонячних променів, бур’яни слабшають і припиняють зростання.

Ділянка з бур’янами накривають затемненим матеріалом і посипають землею. Позбавлені світла рослини швидко гинуть.

Один з головних ворогів садівника — бур’яни. На боротьбу з ними йде багато сил і терпіння. Рослини мають живучістю і витривалістю, вони здатні пригнічувати ріст більшості культурних посівів.

Бур’яни погіршують стан грунту, якість сільськогосподарських культур і стають причиною появи комах. Тому від них необхідно вчасно позбуватися.

Але є і позитивна сторона появи такої рослинності. Бур’ян є показником стану грунту. Так, пирій і мокриця люблять злегка кислуватий грунт, а подорожник зростає на щільної і важкої грунті. Полин воліє пересушену грунт, а жовтець — вологу.

Визначивши, яка рослинність з’являється на ділянці, можна оцінити стан грунту і вжити відповідних заходів щодо поліпшення.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: