Пустоцвіти на огірках: 6 основних причин і як з ними боротися

Рясне цвітіння огіркових культур — не гарантія рясної врожайності, так як багато квіток нерідко може виявитися пустоцвітом, після того як вони зів’януть, опадуть, так і не сформують зав’язі. Експерти називають причини пустоцвіту і пропонують рішення проблеми.

Що таке пустоцвіт

Пустоцвіт — це чоловічі квіточки, що не утворюють зав’язей. Їх можна спостерігати тільки на жіночих квітках. Пустоцвіту взагалі не буває у партенокарпічних гібридних огіркових сортів. Їм не потрібно запилення, так як в таких гібридах всі квітки жіночі, а це означає, що огірочки виростуть 100%. І тільки звичайні огіркові сорти, що запилюються бджолами можуть формувати пустоцвіт — причину низької врожайності. Зрозуміти, що перед городником жіночі квіти, а не чоловічі, просто. Чоловічі квіти ростуть на ніжках, а на жіночих квітах завжди є ущільнення у вигляді міні-огірочків.

Насіннєвий матеріал поганої якості

Початківець овочівник може не знати, що не всі огіркові культури будуть придатними для зростання на дачі. В результаті нерідко з насіннєвого матеріалу з’являється зовсім не те, що він хотів бачити. Багато пустоцвіту на висадженій розсаді — свідоцтво того, що «донор» насіння сам був гібридним видом або схрестився з гібридом.

Рішення — насіння правильно купувати в надійної агрофірмі або ростити по сусідству тільки сортові огіркові види. Збирати насіннєвий матеріал з них.

Порушення поливу

Якщо насіння придбані в агрофірмі з хорошою репутацією, а на розсаді все одно надмірно багато пустого цвіту, причина може ховатися в неправильному поливі посадок. Якщо поливати надмірно рясно або дуже холодною водою зі шланга, пустоцвіт не змусить себе чекати.

Рішення — застосовують «шоковий» метод збільшення числа зав’язей. Перед початком цвітіння посадки не поливають. Огірки від такого стресу починають рясно цвісти жіночими квітками. Після цього можна поливати, як зазвичай.

Дуже жарко або холодно

Для огіркової розсади погано і те й інше. У спеку пилок чоловічих квітів стає безплідним. Холод може погубити рослину.

Рішення — в спекотні дні слід практикувати рясний полив в ранкові та вечірні години. Коли на вулиці холодно (максимум 15-16 ° C), полив, навпаки, скорочують.

Мало світла

Дефіцит сонця негативно впливає на врожайність. Коли посадки розташовуються в тіні, на багатий урожай можна не розраховувати.

Рішення — сіяти необхідно на південному сході городу — там, де багато сонця. Коли огірки вже висіяні, допоможе скорочення кількості поливів і прищипування основний батоги. У ранньостиглих сортів стебло защипують після 8-10 листочка, у пізніх огірків — після 6-8 листа.

Надлишок азоту

Якщо рослини перегодувати азотом, вони будуть нарощувати тільки зелень, не формуючи огірочків. Причина цього — перегодована рослина просто не хоче піклуватися про приплід. Їй і так комфортно при надлишку азотистих речовин.

Рішення — підгодовувати за графіком. Для рясного плодоношення огірочки треба підгодовувати калієм і фосфором.

Густі посадки

Коли огірки посаджені близько, буде багато пустоцвіту. Коли рослинним культурам на городі тісно, ​​це негативно позначиться на зростанні. Зростання сповільниться, а жіночі квіти не сформуються.

Рішення — при посіві не порушувати схему посадки (400 × 400 мм). Якщо огірки вже посаджені на ділянці, доведеться «очищати» місце. Для цього прищипують товстий батіг рослини.

Знаючи причини і способи вирішення проблеми утворення пустоцвіту, виростити багатий урожай соковитих і корисних огірочків буде нескладно.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: